האם ומדוע פרגולות אלומיניום משתלמות מבחינת מחירן?

פרגולה למרפסת

כפי שניתן לראות בישראל בבירור בשנים האחרונות, בתחום פתרונות ההצללה מככבות בשנים האחרונות פרגולות אלומיניום, אשר הולכות ומחליפות ביותר ויותר מקומות את פרגולות העץ הישנות והמוכרות. הן בבתים פרטיים וצמודי קרקע והן בדירות בבנייני מגורים, משרדים וחללי עבודה ואף במקומות ציבוריים ומוסדות שונים, פרגולות אלומיניום הופכות לפתרון ההצללה הפופולארי והמתבקש ביותר, כזה המיועד לטווח הארוך. במקרים רבים מחירן של פרגולות אלומיניום גבוה יותר ממחירן של פרגולות בעלות מימדים דומים העשויות מחומרים אחרים, ספציפית מעץ. לכן נשאלת השאלה המתבקשת – האם פרגולת אלומיניום משתלמת מבחינת מחירה? במידה וכן – מדוע? מהם היתרונות של פרגולות אלו אשר הופכים אותן למשתלמות וכדאיות כל כך עד כי הן מתחילות להוביל את תחום פתרונות ההצללה בארץ?

לצפייה בתמונות נוספות פרגולות אלומיניום היכנסו לכאן

בוחרים פרגולה למרפסת – מדוע פרגולת אלומיניום עשויה להיות יקרה יותר?

במידה ואנו בוחרים בימים אלו פרגולה למרפסת הבית (או לכל מקום אחר…) – מדוע פרגולת אלומיניום עשויה שלא להיות האופציה הזולה ביותר?
ובכן, התשובה המידית והמתבקשת לשאלה זו היא כי עלות החומרים במקרה של פרגולת אלומיניום גבוהה יותר מעלות זו כאשר מדובר בפרגולה העשויה עץ אורן, למשל, והבדל זה בעלות חומרי הגלם נובעת מהתכונות הייחודיות של האלומיניום המעניקות לו יתרונות משמעותיים על פני עץ. אלומיניום היא מתכת חזקה ועמידה ביותר, קלת משקל וכזו אשר אינה מחלידה או מתבלה כתוצאה מפגעי מזג אוויר דוגמת מים או שמש יוקדת. מכיוון שמדובר במתכת איכותית ומכיוון שתכונותיו הטבעיות של האלומיניום מעניקות לו יתרונות משמעותיים בתור חומר גלם עבור פתרונות הצללה לעומת חומרים אחרים ובפרט עץ, גם מחירו בשוק גבוה יותר מזה של עץ פשוט. עלות ההפקה והעיבוד של האלומיניום גבוהה מזו של העץ, וכמות החומר (מבחינת משקל) הנדרשת עבור פרגולה יחידה עשויה להיות גדולה יותר מזו המקבילה במקרה של פרגולת עץ.
בנוסף לעלות חומרי הגלם, גם ההתחייבות ארוכת הטווח המוצעת לרוב עם פרגולת אלומיניום הופכת את עבודת הקמתה למורכבת יותר, ולכן למעט יקרה יותר. חשוב לזכור – פרגולת אלומיניום המוקמת כיום צפויה לשמש ולהחזיק מעמד עשרות שנים בלא יותר מדי שינוי, בניגוד לפרגולת עץ אשר סביר להניח שתזדקק לחידוש ולבנייה מחדש בתוך עשור, פחות או יותר. לכן, גם עבודת הבנייה וההרכבה של פרגולת האלומיניום תהיה גבוהה יותר – שינוע החומר והבאתו עד לנקודה בה הפרגולה אמורה להיבנות, הבנייה היסודית והמקצועית של הפרגולה עצמה באופן אשר יבטיח כי תישאר עומדת ללא שינוי לאורך שנים ארוכות וכו' – כל אלו מייקרים מעט את עלות הפרגולה וכך תורמים לעובדת היותה מעט יקרה בהשוואה לחלק מן האלטרנטיבות בשוק.
בנוסף, יש לציין כי במקרים רבים בהם מדובר בפרגולה חשמלית (כזו המצוידת במנוע חשמלי קטן המאפשר פתיחה וסגירה של שלבי הפרגולה מרחוק באמצעות שלט או כפתור שליטה), כמובן שעלותו של המנוע הקטן ושל המנגנון כולו מוסיפה למחירה הסופי של הפרגולה ולכן מייקרת את המוצר הסופי, בניגוד לפרגולות מסוגים אחרים בהן לרוב לא ניתן יהיה למצוא מנועים חשמליים ואפשרות לפתיחה וסגירה מרחוק.

בהסתכלות ארוכת טווח לא בטוח כי מדובר בפתרון הצללה יקר יותר

לאחר שפירטנו את ההבדלים העיקרים בין פרגולות אלומיניום לפרגולות עץ ופתרונו הצללה אחרים, הבדלים המייקרים את עלותה של פרגולת אלומיניום מצד אחד, אך מציעים יתרונות משמעותיים מצד שני, כדאי להדגיש סוגיה רלבנטית נוספת אשר הופכת את עלותה של פרגולת אלומיניום לאטרקטיבית הרבה יותר ממה שחושבים. סוגיה זו היא ההסתכלות ארוכת הטווח, וספציפית נושא התחזוקה השוטפת הנדרשת עבור פתרון ההצללה. במקרה של פרגולות מעץ ומחומרים דומים, נדרשת תחזוקה שנתית שוטפת. מדי שנה או שנתיים ניאלץ לשייף את הפרגולה ולצבוע אותה מחדש, אם ברצוננו כי העץ ישמור על חיוניותו ולא יתחיל להתפרק כתוצאה מהחשיפה הנרחבת לשמש, ללחות ולמשקעים שונים. טיפול זה מצריך עבודה של כמה שעות או ימים טובים, ולכן עשויה לעלות לנו כמה מאות או אלפי שקלים. כאשר לוקחים בחשבון כי מדובר בטיפול שוטף הנערך שוב ושוב, אחת לשנה או שנתיים, עלותה של פרגולת העץ מתגלה כגבוהה הרבה יותר בהסתכלות ארוכת טווח, ממה שנראה שהיא כאשר בונים את הפרגולה לראשונה.
במקרה של פרגולות אלומיניום אין כאמור צורך בתחזוקה שוטפת, בשיוף, צביעה או חידוש שנתי. לכן, עלותה הראשונית של פרגולת אלומיניום קרובה מאוד לעלותה הכוללת, גם בהסתכלות ארוכת טווח.

לצפייה בכל סוג הפרגולות לחצו כאן

הצללה – כאן תוכלו לקבל מידע אודות הצללה

הלהב 15 חולון