סקיילייט נפתח לבית – על מה חשוב להקפיד?

סקיילייט נפתח במלון

סקיילייט, הידוע גם כ"חלון גג" או "גג זכוכית", הפך לפתרון נפוץ ופופולארי ביותר בארץ ובעולם בשנים האחרונות. רבים הבונים או מתכננים כיום בית חדש מעוניינים בסקיילייט בבית שלהם, וכך גם בעלי דירות פנטהאוס ודירות גג בבנייני מגורים. אחד מסוגי הסקיילייטים היעילים והמומלצים ביותר הוא סקיילייט נפתח, כזה אשר ניתן לפתיחה ממש כמו חלון רגיל. בעוד לסקיילייט נפתח מספר יתרונות משמעותיים אשר הופכים אותו לדעת רבים לחלון הגג האולטימטיבי, שווה להתעכב מעט על הדברים עליהם חשוב להקפיד בעת הזמנת סקיילייט נפתח. להלן כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון, לבדוק ולוודא בטרם מגיעים להתקין אצלכם סקיילייט נפתח –

מנגנון הפתיחה – כאשר מדובר בחלון גג נפתח, חשוב להכיר כי קיימים כמה סוגי פתיחה שונים, על מנת שתוכלו לבחור את הסוג המתאים ביותר מבחינתכם. לדוגמה, ניתן לבחור בין סקיילייט ידני (אותו פותחים ביד, כמו חלון רגיל) לבין סקיילייט חשמלי (כזה הנפתח באמצעות מנגנון שליטה חשמלי). סקיילייט נפתח בעל מנגנון פתיחה חשמלי מתאים במיוחד במקומות בהם קשה להגיע אל סקיילייט בנוחות (למשל, כאשר הוא ממוקם במרכז התקרה), בבתים של אנשים מבוגרים אשר מעוניינים לחסוך לעצמם עבודה פיזית מיותרת וכו'.

בידוד – סקיילייט מהווה חלון נוסף בבית, ולכן נקודה פוטנציאלית נוספת לבריחה/חדירה של קור או חום, רעש וכו'. אך סקיילייט טוב אמור להיות מבודד כהלכה, להיות מספיק עבה ובנוי מהחומרים המתאימים על מנת לספק בידוד תרמי ואקוסטי מספק ואיכותי. לכן, חשוב לוודא כי רוכשים את סקיילייט מחברה איכותית המתמחה בתחום, ומציעה חלונות גג איכותיים המגיעים, למשל, עם גומיות ואטמים מתאימים ואיכותיים, המספקים בידוד טוב. רמת הבידוד התרמי שיאפשר סקיילייט שלכם חשובה ביותר לצורך שמירה על החום של הבית, כך שניתן יהיה למזג אותו בקיץ ולחמם אותו בחורף ביתר קלות ותוך שמירה על יעילות אנרגטית.

בטיחות –  חשוב להבין כי סקיילייט ישנו במקרים רבים גם אלמנט בטיחותי בלתי מבוטל. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר בבתים בעלי גגות שטוחים, עליהם ניתן לצעוד. כאשר עולים לגג לכל צורך שהוא (בבתים מסוימים הגג אף משמש כסוג של מרפסת נוספת) ודורכים על סקיילייט, נרצה להיות בטוחים כי אין סיכוי שהוא פשוט יישבר ויאפשר לנו ליפול דרכו. סקיילייט איכותי יהיה עבה מספיק ועשוי מחומרים חזקים מספיק על מנת שלא להישבר ולכל היותר להתעקם במידה ונפלנו עליו או הפלנו עליו משהו כבד. כך, יהיה לנו ראש שקט לדעת שאנחנו וכל מי שעולה על הגג שלנו בטוחים, כמו גם מי שנמצא באותו זמן בתוך הבית, ממש מתחת סקיילייט…

הגנה מפני פריצות – סקיילייט מהווה גם נקודת כניסה פוטנציאלית נוספת לבית, ולכן חשוב לוודא שגג הזכוכית שאתם מתקינים יהיה מאובטח מפני ניסיונות פריצה. כמובן שהוא מאובזר במנגנון נעילה, אך חשוב לוודא כי מדובר במנגנון חזק ואיכותי באמת, כזה אשר לא יהפוך את חלון הגג לנקודת תורפה הקוראת לפורצים. אל תחששו לשאול ולבחון את מנגנון הנעילה לפני שאתם מבצעים את הרכישה, ולוודא כי מדובר בנעילה איכותית ועמידה.

אסתטיקה וחיפויים – עד כמה סקיילייט שלכם צפוי להשתלב עם המראה הכללי והעיצוב של הבית. האם הוא עונה על הדרישות והציפיות האסתטיות שלכם? ניתן לדעת זאת מראש כמובן, ולבחור מבין סוגים שונים של סקיילייטים את זה שיתאים ביותר עבורכם, עבור הטעם האישי שלכם ועבור העיצוב בשאר הבית. זאת על ידי בחירה של צבעים שונים, חיפויים שונים למסגרת חלון הגג וכו'.

הלהב 15 חולון