פרגולות אלומיניום ופתרונות הצללה – מה חשוב לדעת

לוברים

מזג האוויר הישראלי, כידוע, דורש מאיתנו לחפש פתרונות יעילים, נוחים ועקביים להתמודד עם טמפרטורות גבוהות, חום ולחות ברוב הימות השנה. זה נכון עבור מי שמתגורר באזור החוף ובאזורים אחרים ברחבי הארץ. בישראל, מזג האוויר הוא קייצי ברוב ימות השנה, לעיתים אפילו עמוק בתוך התקופה בה אמור להיות מזג אוויר חורפי.

הפתרונות אותם אנחנו מחפשים ובהם אנחנו נעזרים, הן פתרונות הצללה מהסוג של פרגולות ולוברים. אלו פתרונות נוחים, יעילים, ולא פחות חשוב, הם יכולים להשתלב היטב בכל מבנה ובכל שטח, באופן שיתאים לסגנון, לעיצוב ולצורה. כך שהם אינם מהווים "נטע זר" במרחב אלא להיפך, חלק בלתי נפרד וטבעי.

לפני שאנחנו בוחרים לרכוש ולהתקין פרגולות למרפסת, פרגולות לגינה או למקומות אחרים, לוברים ואמצעים נוספים, עלינו להבין כיצד הם פועלים ולדעת כיצד אנחנו יכולים להתקין ולהשתמש בהם בצורה נוחה. חשוב לומר, פרגולות ולוברים יכולים להתאים לכל סוג של מבנה, פרטי, עסקי, ציבורי ואחר. אופי השימוש במבנה הוא פחות חשוב. מה שחשוב זה המתקן שאנחנו בוחרים להתקין והדרך בה אנחנו בוחרים לעשות זאת.

מה צריך על פרגולות ולוברים לפני שמתקינים אותם?

פרגולות ולוברים הם שני מתקנים שונים המהווים פתרונות הצללה אידיאליים. למעשה, במובנים רבים הם יוצרים את המעטפת שאנחנו מחפשים וצריכים בשביל להתגונן מפני החום בקיץ או בתקופות אחרות.

פרגולה זה מתקן שאנחנו מתקנים בשטח לא מקורה, זו יכולה להיות גינה, חצר, מרפסת פתוחה או גג של מבנה, והוא למעשה מהווה סוג "קירוי" עבורנו. אפשר שהפגולה תהיה סגורה לגמרי ואפשר שהיה תהיה סגורה למחצה. ניתן למצוא פרגולות אלומיניום (נחשבות איכותיות יותר) וניתן למצוא להתקין פרגולות עץ (אמיתי או סינטטי).

לוברים, לעומת זאת, הם תריסים שניתן להתקין על גבי ויטרינות גדולות, בין אם זה במרפסת או במקומות אחרים, ואפשר לשלוט עליהם באופן ידני או חשמלי. הם מספקים הצללה למבנה בחלק הפנימי שלו. לדוגמא, אם מדובר במבנה עם ויטרינה גדולה דרכה נכנסים קרני שמש מדי יום, אזי שהלוברים מאפשרים להתגונן מפניהם בצורה נוחה. אפשר "לשחק" עם הפתיחה והסגירה שלהם.

לפני שמתקינים פרגולות או לוברים במבנה, חשוב לשים לב למספר דברים:

ראשית, כיצד המתקנים משתלבים במרחב והאם הם מתאימים מבחינת עיצוב וסגנון. ניתן למצוא פרגולות אלומיניום בעיצובים שונים וכאלה אשר ניתן להתקין בצורות מגוונות. החל מפרגולות עומדות, תלויות או גזיבו (פרגולות שעומדות בנפרד מהמבנה).

שנית, צריך לבדוק עד כמה הפרגולה או הלובר אכן מהווה פתרון הצללה אידיאלי למבנה ולדיירים המשתמשים בו. אין טעם להתקין פרגולה אם היא לא מספקת הגנה מפני השמש בכל ימות השנה באופן מלא. צריך לציין, הפרגולה אמורה גם לספק הגנה מפני גשם בימים חורפיים, לכן יש להתקין מרזב מיוחד דרכו אפשר יהיה למנוע אגירה של מים על גבי הפרגולה.

שלישית, יש לבחון כיצד הפרגולות או הלוברים משפיעים על התפקוד במרחב. למשל, אם מתקינים פרגולה בחצר או בגינה, צריך לשים לב שהיא לא מונעת אפשרות להתנייד בצורה נוחה וחופשית וכן היא לא פוגעת באפשרות לטפל ולטפח את המקום.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מוצרי פרגולות, מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי, להציג בפניכם את הקטלוג שלנו ולספק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית!

הלהב 15 חולון