פרגולות אלומיניום למרפסת

פרגולה למרפסת

מי שעוקב אחרי פרויקטים של בנייה בעשור, שני עשורים אחרונים, לא יכול שלא לשים לב לעובדה שמרבית המבנים נבנים עם מרפסות פתוחות, מה שנקרא מרפסת שמש.

מדובר על מרפסת ללא תקרה, ללא אזור מקורה. זה נכון לגבי דירות במבנים משותפים, אז כל דירה נבנית בצורה מעט שונה, על מנת לאפשר לכל הדיירים ליהנות ממרפסת שמש משלהם. זה נכון כמובן גם לגבי בתים פרטיים, אז המרפסת מהווה כמין שטח מעבר בין השטח הבנוי לבין החצר או הגינה.

מאחר ובעלי הנכסים רוצים להשתמש במרפסת כל ימות השנה, מבלי שתנאי מזג האוויר ישפיעו על האפשרות הזאת, אזי שהם בוחרים להתקין במקום פרגולה. עם הזמן זה הפך להיות קל יותר, הן בזכות העובדה שהיום, בניגוד לעבר, לא צריך להנפיק אישורים מיוחדים לשם כך, וכן בזכות העובדה שהיום אפשר למצוא קטלוגים עשירים ומגוונים של פרגולות אלומיניום למרפסת. פרגולות אלו יכולות להשתלב היטב בעיצוב ובתכנון של המקום ולהוות פתרון הצללה מושלם עבור בעלי הנכס וכל מי שמשתמש בו.

איך בוחרים ומתקינים פרגולות אלומיניום למרפסת

פרגולות אלומיניום למרפסת הן אמצעי מאוד פשוט ונוח להתקנה במקרים רבים. מדובר על מתקן אשר נועד לספק קירוי לשטח פתוח, בין אם זה באופן מלא או חלקי. אפשר להתקין פרגולה מעל המרפסת, אך גם מעל חלקים אחרים, בין אם זה גג, גינה, חצר, תלוי כמובן במיקום ובדרך ההתקנה.

התקנת פרגולות אלומיניום למרפסת יכולה להתבצע בשלושה אופנים:

פרגולה תלויה – זו פרגולה המחוברת לקיר המבנה ואין לה קורות או אמצעים אחרים שמחברים אותה בצד הנגדי. משתמשים בפרגולה כזו במקרה של מרפסות, מאחר והיא מאוד נוחה להתקנה ואין צורך להתקין קורות שיחזיקו אותו מהצד השני.

במקרה של פרגולה תלויה למרפסת, אזי שאפשר למצוא גם עיצובים שונים של הפרגולה עצמה (בין אם זה רשתות ובין אם זה כיסוי מלא) וכן אפשר להחליט שהפרגולה תכסה את כל המרפסת או רק חלק ממנה.

פרגולה עומדת – זו פרגולה שמחוברת מצד אחד למבנה ומצד שני היא מותקנת על גבי קורות. היתרון של פרגולה כזו, שהיא הרבה יותר חזקה וכן אפשר לסגור אותה אם רוצים, למשל בימי חורף. ניתן להתקין מסילות עם ויטרינות ואז לייצר כמין חדר סגור. אפשר גם להשתמש בקורות לצרכים נוספים, למשל, התקנת תאורה או התקנת מאווררים.

אופציה נוספת שקיימת והיא פחות נפוצה במקרה של מרפסות, זה גזיבו. פרגולה שמנותקת מהמבנה ואיננה מחוברת אליה. היא פחות מתאימה למרפסת, מאחר ואם כבר יש אפשרות, אז עדיף להתקין פרגולה שמחוברת לקיר המבנה. גזיבו מתאים יותר לגגות, חצרות וגינות.

מה צריך לבחון כשמתקינים פרגולה למרפסת?

ראשית, יש לבחון את גודל המרפסת ובהתאמה את גודל הפרגולה, על מנת שזו תכסה את כולה.

שנית, יש לבחון את איכות הפרגולה ועד היא יכולה לשרת את בעלי הבית ודייריו, וכן עד כמה פשוט ונוח לתחזק אותה.

שלישית, יש לבחון עד כמה הפרגולה יכולה להשתלב ולהתאים לעיצוב של המבנה, הן מבחינת עיצוב ודוגמא, והן מבחינת גודל, סגנון וצבע הפרגולה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מוצרי פרגולות, מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי, להציג בפניכם את הקטלוג שלנו ולספק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית!

הלהב 15 חולון