הצללה למרפסת – הפתרון האידיאלי עבורנו

פרגולה למרפסת

בישראל, אנחנו נהנים מתקופה ארוכה בה הטמפרטורות גבוהות ומזג האוויר הוא שמשי. בתקופת הקיץ, הטמפרטורות אף עולות וממזג אוויר נעים, אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם תנאים לא נוחים, לא נעימים, חום כבד שלעיתים מצטרפת אליו גם לחות גבוהה. אלו דברים שיכולים להשפיע על היכולת שלנו לתפקד וליהנות משגרת חיים סדירה. בפרט זה יכול להשפיע עלינו לבלות במקומות פתוחים, לא מקורים ולא ממוזגים.

דוגמא טובה לכך היא המרפסת של מבני מגורים או מבנים אחרים. במקום ליהנות מחלל פתוח המייצר תחושה נעימה והרבה פעמים במהלך השנה אפשר ליהנות ממנו מבריזה טובה, אזי שבקיץ אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם חום ולחות המקשים עלינו ליהנות מהמקום. אז אנחנו צריכים לחפש מקומות אחרים לבלות בהם או להבדיל, למצוא פתרונות שיאפשרו לנו לבלות בה בצורה נעימה.

פתרונות הצללה למרפסת יכולים לעזור לנו לספק לנו את מה שאנחנו צריכים בשביל שנוכל ליהנות מישיבה במקום. מדובר על פתרונות שיכולים ללוות ולשמש אותנו במשך תקופת זמן ארוכה וחלקם אף יכולים להתאים לנו גם לתקופות אחרות, למשל לחורף.

מה זה פתרונות הצללה למרפסת?

הרעיון של פתרונות הצללה למרפסת הוא מאוד פשוט. במרפסת פתוחה, אנחנו צריכים למצוא דרך כיצד נוכל להתמודד עם קרני השמש וההשפעות שלה. הפתרון, במקום לסגור את המקום לגמרי, הוא להשתמש בפתרונות קבועים אך כאלה שיאפשרו לנו גם ליהנות מהחלל הפתוח וגם להתגונן מפני השמש. אנחנו יכולים גם לשלב אמצעים ופריטים שונים, שיאפשרו לנו ליהנות מאוויר קריר ונעים במהלך השהות שלנו במקום.

פתרון הצללה למרפסת הנחשב אידיאלי, פופולארי ונפוץ, היא פרגולה למרפסת. מדובר על מתקן שבונים מעל המרפסת ומכסה אותו, באופן מלא או חלקי. זו יכולה להיות פרגולה קבועה וזו יכולה להיות חשמלית, כזו שניתן לשנות את המבנה שלה.

פרגולה למרפסת יכולה להיות מותקנת בשתי צורות עיקריות:

פרגולה תלויה – פרגולה הנשענת על קיר המבנה באופן כזה שאין לה קירות אלא ההתקנה נעשית אך ורק על קיר המרפסת. היא יכולה להתאים לבתים פרטיים או לדירות בהן יש מרפסת שמש. הגג של הפרגולה מכסה את כל שטח המרפסת ובכך הוא מעניק לה הצללה. אפשר שהגג יהיה מכוסה באופן מלא ואפשר שהוא יהיה עשוי שלבים ואז הגג לא יהיה סגור לגמרי.

פרגולה עומדת – פרגולה הנשענת על קיר המבנה אך יש לה גם קורות אשר תומכים בה בצד הנגדי. פרגולה זו מתאימה יותר למרפסות של בתים פרטיים וכן למרפסות גדולות, אז יותר שטח להתקנת הפרגולה עצמה, עם הקורות. גם במקרה כזה, אפשר למצוא פרגולות עם גגות סגורים לגמרי או לחילופין, ופרגולות עם גג שלבים.

מי שרוצה ולא מסתפק רק בפרגולה לצורך הצללה למרפסת, יכול בתקופת הקיץ ואף בתקופת החורף, לסגור את הפרגולה עם ויטרינות זכוכית או אמצעים אחרים, באופן כזה שהפרגולה תהיה סגורה באופן מלא. כך אפשר יהיה להימנע באופן מלא מחשיפה לשמש בקיץ או לגשם בחורף.

בסיכומו של דבר, הצללה למרפסת היא פתרון אידיאלי שמאפשר להשתמש בחלל זה בכל ימות השנה, ללא חשש שתנאי מזג האוויר יהיו לא נעימים ויפגעו בחוויית השהייה במקום..

אם אתם רוצים לדעת עוד על מוצרי פרגולות, מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי, להציג בפניכם את הקטלוג שלנו ולספק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית!

הלהב 15 חולון