חלון גג זכוכית – גם עבור דירות ובתים פרטיים

סקיילייט חשמלי

גגות זכוכית, אשר ידועים בארץ גם בשם – "סקיילייט", הפכו פופולאריים מאוד בישראל ובעולם המערבי לאחרונה, למרות שניתן היה למצוא אותם בארץ גם לפני כמה עשורים טובים. לאחרונה זוכה אלמנט אדריכלי זה לעדנה מחודשת ועלייה משמעותית בפופולאריות ובתפוצה, הן מכיוון שיותר ויותר אנשים מבינים את היתרונות שבגגות זכוכית והן מפני שכיום הם מיוצרים כבר בטכניקות חדשות ובמגוון ווריאציות שונות, כך שכמעט כל אדם או ארגון יכולים למצוא בדיוק את גג הזכוכית המתאים עבורם. בעוד רבים נוטים לייחס את הרלבנטיות של גגות זכוכית למקומות ציבוריים, מוסדות ובתי עסק בלבד (דוגמת מרכזי קניות גדולים או משרדים יוקרתיים), בפועל אין כל סיבה שלא ליהנות מגג זכוכית מרהיב גם בבתים פרטיים ואף בחלק מן הדירות.

קל יותר מאי פעם בעבר – מה צריך על מנת ליהנות מחלון גג זכוכית?

מה צריך, אם כן, על מנת שנוכל גם אנחנו ליהנות מגג זכוכית בבית שלנו, במשרד או בכל מקום אחר? ובכן, אמנם במקרים נדירים מסוימים לא בטוח כי ניתן יהיה להתקין גג זכוכית (כתלות למשל בחומרים מהם עשוי הגג), אך ברובם המכריע של המקרים התקנת גג זכוכית היא אפשרית בהחלט וניתנת לביצוע בתוך זמן קצר ובפשטות יחסית.

הדבר העיקרי שצריך על מנת שנוכל ליהנות מגג זכוכית במקום שלנו (בית או משרד) הוא גישה לגג החיצוני של המבנה. כלומר, שהגג של החדר בו אנו מעוניינים להתקין את הסקיילייט יהיה הגג החיצוני של המבנה כולו. בבתים פרטיים זה ברור ופשוט – בכל חלק מהקומה העליונה ניתן לרוב להתקין סקיילייט, אך במקרה של דירה הממוקמת בבניין דירות או משרד הממוקם בבניין משרדים, ניתן כמובן להתקין גג זכוכית רק במידה והדירה/משרד ממוקמים בקומה העליונה.

הבחירה וההתקנה של חלון גג זכוכית כיום היא פשוטה, קלה ומהירה יותר ממה שניתן היה להניח. חברות המתמחות בתחום זה (דוגמת סקיירופ…) יכולות לסיים עבודה שכזו בפרק זמן קצר ביותר, ולהבטיח חלון גג איכותי ומרהיב, כזה אשר באמת יהיה אטום כמו שצריך, ייפתח בצורה חלקה (במידה ומדובר בחלון גג זכוכית נפתח..) ויאפשר לאור שמש טבעי להיכנס אליכם לבית/דירה/משרד לאורך כל שעות היום. כל מה שצריך לעשות על מנת לברר את ההיתכנות של גג זכוכית עבורכם, כמו גם את המחיר וזמן ההתקנה הצפוי, הוא ליצור קשר איתנו ולתת את הפרטים שלכם, כולל מאפייני הבית/דירה/משרד בהם הייתם רוצים להתקין סקיילייט.

רלבנטי גם עבור בתים קיימים

כמובן שהדרך הקלה והפשוטה ביותר ליהנות מחלון גג בבית פרטי (כמו גם דירה או משרד) היא לתכנן את חלון הגג מבעוד מועד כחלק אינטגראלי מהבית. כלומר, לבנות את הבית עם חלון גג הזכוכית כבר מובנה בגג. אך אין זה אומר כמובן כי במידה ואתם כבר מתגוררים בבית או דירה קיימים אינכם יכולים להוסיף להם חלון גג בשלב מאוחר יותר. ניתן בהחלט לפתוח פתח (בצורה מקצועית וזהירה כמובן..) בגג המבנה ולהתקין בו חלון גג חדש לחלוטין, גם כאשר מדובר במבנה קיים ואף במבנים עתיקים ממש. כך

ניתן בעצם להכניס שיפור משמעותי ביותר בכל בית או מבנה קיימים, ולשנות במידה רבה את אופיים, לטובה כמובן.. חלון גג זכוכית מאפשר כאמור כניסה רציפה של אור טבעי מבחוץ, ובכך מסייעת הן לצמצם בחשבון החשמל ובצורכי התאורה המלאכותית של פנים המבנה והן ליהנות מתאורה טבעית אשר תציף ותמלא את החלל, תאורה השונה מהותית מתאורה מלאכותית המגיעה ממנורות וגופי תאורה חשמליים.

כמובן שבמקרה של מבנים ובתים קיימים ייתכנו מקרים מסוימים בהם התקנת חלון גג זכוכית חדש לא תתאפשר או שתהיה מסורבלת ויקרה מדי (לדוגמה – כאשר לא קיימת גישה נוחה וישירה לגג, כאשר המבנה ישן ורעוע מדי וכו'). לכן נדרש ייעוץ מקצועי וחוות דעת מקצועית של אנשי המקצוע שלנו על מנת לקבל הערכה טובה ומדויקת יותר הן להיתכנות, והן ולעלויות הצפויות. אך כדאי להיות אופטימיים – אמנם לא בכל מבנה קיים תמיד ניתן להתקין גג זכוכית חדש, אך ברבים ביותר מבין המבנים הקיימים הדבר אכן מתאפשר, כך שגם הסיכויים שלכם לא רעים…

הלהב 15 חולון