כיצד לבחור את הסקיילייט המושלם עבור הבית שלכם

סקיילייט במלון ישרוטל אוריינט

בעוד גגות זכוכית למיניהם הפכו נפוצים מאוד בישראל בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מעוניינים בגג זכוכית גם בבית שלהם. בעוד בעת בניית הבית מתבקש להציב סקיילייט מסוג זה או אחר באחד מחלקי הגג, אנשים רבים מעוניינים בגג זכוכית גם בבית קיים, ומעוניינים להתקינו במסגרת שיפוץ כללי או מיוחד הנעשה בבית. כל מי שהסתובב בישראל לאחרונה וניסה לשים לב לגגות הזכוכית הרבים שצצו כאן, מבין כי קיים מגוון עצום של גגות זכוכית שונים, הנבדלים ביניהם במספר פרמטרים עיקריים. המגוון הזה עשוי בקלות לבלבל אותנו, ולכן עולה השאלה – כיצד לבחור ולהתאים את הסקיילייט המתאים ביותר עבור הבית שלנו?

סקיילייט קבוע או נפתח?

בתור התחלה, כדאי להגדיר לעצמנו בדיוק באיזה סוג של גג זכוכית אנו מעוניינים. ספציפית, כדאי להתחיל בהכרעה בין שני סוגים עיקריים של גגות זכוכית – סקיילייט נפתח או סקיילייט קבוע? במרבית מרכזי הקניות הגדולים והמבנים הציבוריים השונים בישראל בהם ישנם גגות זכוכית, מדובר בסקיילייטים קבועים, אשר אינם ניתנים לפתיחה. אך בבתים רבים מעדיפים הלקוחות דווקא סקיילייט נפתח, על מנת שתהיה להם את האופציה גם לפתוח את חלון הגג ולהכניס אוויר לבית. עם זאת, המנגנון של סקיילייט נפתח שונה, מן הסתם, מזה של סקיילייט קבוע, ולכן כדאי לברר עם אנשי המקצוע שלנו בנוגע להבדלים הטכניים והבדלים בעלות, לפני שמחליטים. כמובן שכאשר מקבלים את ההחלטה בדבר סקיילייט פתוח או קבוע יש לקחת בחשבון את הנתונים הייחודיים לבית שלכם – כמה כיווני אוויר יש בחלק זה של הבית, לאיזה כיוון פונה הגג וכו'. לכל נתון כזה ישנה חשיבות רבה בנוגע לבחירת הסקיילייט המתאים ביותר עבורכם.

קביעת הגודל, המיקום, הצורה ועוד – בחירת גג זכוכית לבית

לאחר שהכרענו בין שתי אופציות עיקריות של גג זכוכית קבוע או נפתח, ניתן לגשת לחלק השני של תהליך הבחירה, וממש לבחור/לעצב את הסקיילייט המושלם עבור הבית שלכם.
על מנת לעשות זאת בחכמה, יש לקחת בחשבון כאמור מספר פרמטרים שונים – הזווית אליה פונה הגג, האזור הגיאוגרפי בארץ בו אתם מתגוררים (משפיע על עצמת השמש והתאורה הטבעית לאורך השנה), מבנה הבית ועוד.
על פי רוב, ממוקמים סקיילייטים בבתים פרטיים בחללים הגדולים והמשותפים של הבית, דוגמת הסלון, פינת האוכל וכו'. עם זאת, כל בית והנתונים הייחודיים שלו (וכל לקוח והטעמים הייחודיים לו…). השמיים הם הגבול כאשר מדובר בבחירת ועיצוב הסקיילייט שלכם…
גם את הגודל של גג הזכוכית החדש כדאי לקבוע בהתחשב בנתוני הבית – הגודל הכולל של הבית, שטח הגג, האזורים אשר חשופים לגג הבית (בניגוד לאזורים אשר התקרה מעליהם פונה לקומה השנייה, ולא לחוץ הבית) וכו'.

התייעצות עם אנשי מקצוע

כדאי להבין ולהפנים כי הוספת גג זכוכית לבית (או לכל מבנה אחר) אינה עניין של מה בכך – מעבר לכך שתהליך ההתקנה עצמו נחשב לעבודה מורכבת יחסית (בעיקר כאשר מדובר בשיפוץ של מבנה קיים), מדובר באלמנט אדריכלי/עיצובי מרכזי אשר צפוי ללוות אתכם בחייכם בבית לאורך כל התקופה בה תחיו בו. לכן יש לעשותו באופן מושכל, מחושב ומקצועי.
הדרך הבטוחה ביותר לעשות זאת היא באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע. אנו מציעים כמובן ייעוץ מקצועי צמוד, כזה אשר ייקח בחשבון את כל הפרטים והנתונים הייחודיים לכם ולבית שלכם. רק כך נוכל להבטיח כי אינכם עושים טעויות קטנות עליהן תצטערו לאחר מכן במשך שנים רבות קדימה, וכי אתם מקבלים את הסקיילייט הטוב והמתאים ביותר עבורכם!

הלהב 15 חולון