מה חשוב לדעת לפני שרוכשים פתרון הצללה

בישראל ישנה חשיבות עצומה לנושא של פתרונות הצללה. מאחר ואנחנו מתמודדים עם תקופות ארוכות של מזג אוויר קייצי, לעיתים גם בתקופה שאמורה להיות קרה וסוערת, הרי שעלינו להיערך לכך, בין אם זה בבית ובין אם זה בעסק. באופן טבעי, פתרונות הצללה יכולים לעזור לנו לספק הגנה מפני השמש ולאפשר לנו להמשיך ולהשתמש במקום בצורה רגילה.

ההגדרה של פתרונות הצללה היא מאוד פשוטה. מבנה, מתקן, שמספק לנו צל באופן קבוע, מותאם לאזור, וניתן להשתמש בו בצורה נוחה וחופשית. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות לכך.  לפני שבוחנים מה יכול להתאים למבנה ולשטח ולפני שרוכשים פתרון הצללה מסוים, חשוב להכיר את האופציות השונות שעומדות לרשותנו.

פתרונות הצללה – אופציות רלוונטיות

קיימים מספר אופציות רלוונטיות עבור פתרונות הצללה בהם ניתן להשתמש בגינה, מרפסת, גג ובכל מקום אחר. הפתרונות הטובים ביותר הם פרגולות ולוברים.

פרגולות – מתקן שניתן להתקין בשלושה מצבים שונים:

פרגולה תלויה – נשענת על קיר המבנה ללא קורות. זו יכולה להיות פרגולה למרפסת, חצר או גינה.

פרגולה עומדת – נשענת על קיר המבנה מצד אחד ומצד שני יש לה קורות. יכולה להתאים למרפסות, חצרות וגינות.

פרגולה גזיבו – נשענת אך ורק על קורות. ניתן להתקין אותה במרפסות, גגות, חצרות וגינות ובמקומות אחרים.

מלבד חלוקה זו, הרי שניתן לחלק את הפרגולות גם על פי חומרים כשהפופולארית ביותר היא פרגולה אלומיניום, בזכות איכות החומר, העיצוב והסגנון וכן בזכות העובדה שמדובר בחומר גמיש שניתן להשתמש בו באופנים שונים.

לוברים – מתקן הצללה מיוחד אשר ניתן להתקין אותו במבנים בהם יש ויטרינות גדולות, בין אם זה מבני מגורים, עסקים, מסחר, אירוח, מוסדות ציבור ועוד. לובר הוא פתרון הצללה הבנוי מתריס רפרפת שניתן לסובב אותו כפי שהלקוח רוצה. הוא שולט באופן מלא בתהליך ההצללה. זאת להבדיל ממרבית הפרגולות שהן סטטיות ולא בכל אחת ניתן לשלוט באופן בו הן מספקות צל למקום.

מה רצוי לדעת לפני שרוכשים פתרון הצללה

אם החלטנו להתקין פתרון הצללה במבנה, בין אם זה פתרון למבנה מגורים או מבנה, ישנם מספר דברים שרצוי מאוד לשים לב ולדעת.

ראשית, מה גודל השטח עליו רוצים להתקין את המתקן. גודל השטח משפיע על גודל ואופי המתקן (באופן טבעי גם על העלות שלו), אך זה גם יכול להשפיע על סוג המתקן אותו רוצים להתקין במקום. המטרה היא ללכוד כמה שיותר שטח ואם יש צורך, המתקן צריך להיות רחב וגדול מבחינה האלמנטים המספקים הצללה, ושימוש מועט בחומרי עזר.

שנית, יש לבחון את תנאי מזג האוויר במקום. לפני שמתקינים פתרון הצללה מסוים, צריך לאפיין את המקום ולבחון מה יכול להתאים בשביל לספק צל באופן אופטימאלי, ברוב ימות השנה. אחרת ההשקעה תהיה לחינם.

שלישית, יש לבחון מה נדרש בשביל להתקין את המתקן וכן מה נדרש בשביל לתחזק אותו. למשל, אם בוחרים להתקין פרגולה לגינה עשויה אלומיניום, אזי שיש לקחת בחשבון השפעות מזג אוויר והשפעות אחרות שיידרשו תחזוקה וטיפול מתאים.

ארבע, יש לבחון עד כמה פשוט ונוח להשתמש באותם פתרונות הצללה וכן האם ניתן להוסיף למתקן אמצעים נוספים (תאורה, מאוורר ועוד) בצורה נוחה, זמינה ובטוחה.

לסיכום, לפני שניגשים לרכוש פתרונות הצללה, חשוב לעשות את כל הבדיקות הרלוונטיות בשביל ליהנות מהתוצאה הטובה ביותר.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מוצרי פרגולות, מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי, להציג בפניכם את הקטלוג שלנו ולספק לכם הצעת מחיר אטרקטיבית!

הלהב 15 חולון