סגירות חורף – עבור מי הן רלבנטיות?

סוכך נסגר לחלון

בשנים האחרונות הופכות סגירות חורף לפופולאריות יותר ויותר בישראל. עבור מי שאינו מכיר את המונח, "סגירת חורף" היא פתרון הצללה וחיפוי המאפשר לסגור חלל או מתחם כלשהו באופן אשר יאפשר לחמם אותו ולהשתמש בו כחדר לכל דבר ועניין, גם בעונה הקרה והגשומה של השנה. בעוד החורף הישראלי מציב בפנינו כמה חודשים קרים וגשומים, במקומות רבים מתגלה הצורך להשמיש חלל קיים נוסף על מנת להשתמש בו גם כן כחלק בלתי נפרד מהמבנה. מהם המקרים בהם סגירת חורף מהווה פתרון אפשרי ואטרקטיבי ועבור אילו סוגי מקומות סגירות חורף בכלל רלבנטיות?

סגירת חורף לעסקים ולמסעדות

כמובן שעבור מגוון בתי עסק סגירת חורף מהווה פתרון אידיאלי ומתבקש. למעשה, אם הסתובבתם בתל אביב (או בערים גדולות אחרות) באחד החורפים האחרונים, וודאי נתקלתם בלא מעט בתי עסק אשר ביצעו סגירת חורף, גם אם לעיתים כלל לא מבחינים כי מדובר בסגירה שכזו. סגירת חורף למסעדות ובתי קפה היא נפוצה ופופולארית במיוחד, מפני שלבתי עסק רבים מתחום האירוח ישנם מרפסת, חצר או שטח כלשהו מחוץ למבנה, בו מארחים לקוחות במהלך החודשים של השנה בהם מזג האוויר מאפשר זאת. בישראל מדובר במרבית חודשי השנה, כך שלבתי עסק אלו משתלם במיוחד לשמור על אותם חללים פתוחים באוויר הצח, ולהשמיש אותם לחודשים הגשומים והקרים באמצעות סגירות חורף עונתיות.
פתרון זה רלבנטי במיוחד עבור בתי עסק המארחים לקוחות כאמור, ולא בהכרח רק עבור מסעדות ובתי קפה. כל עסק המעוניין להרחיב את החלל בו הוא משתמש יכול לעשות זאת באמצעות סגירת חורף, בין אם זמנית או קבועה.

סגירות חורף לבתים פרטיים

כמובן שגם עבור בתים פרטיים פתרון זה הוא אידיאלי. במרבית הבתים והדירות בישראל ישנה מרפסת, גינה או חצר. בנוסף, אנשים רבים שמחים היו להרחיב מעט את שטח הבית או הדירה שלהם, ולהשתמש גם בחלקים הפתוחים (המרפסת ו/או החצר) לאורך כל ימות השנה. כמות האנשים המתגוררים בישראל, שטחה הקטן ומצוקת הדיור שנוצרה בשנים האחרונות עקב גורמים שונים – כל אלו גורמים אשר מביאים אנשים רבים לנסות לנצל בצורה יעילה וחכמה יותר ויותר את השטח העומד לרשותם. סגירת חורף מהווה כלי יעיל במיוחד להשיג מטרה זו – כל מרפסת, חצר או חלק מגינה יכולים בקלות להפוך לחדר נוסף לכל דבר ועניין בבית, חדר אשר מגדיל באופן ניכר את השטח בו ניתן להשתמש לאורך כל ימות השנה

סגירת חורף מתקפלת

כאשר מבצעים סגירת חורף, מרוויחים חלל נוסף בו ניתן להשתמש בעונה הקרה והגשומה, אך לכאורה "מפסידים" חלק מהמרפסת, החצר או הגינה, אשר היה קודם לכן פתוח. סיבה זו עלולה להרתיע מעט אנשים פרטיים ובתי עסק מסוג פתרון זה, אך מדובר בטעות נפוצה – סגירת חורף אינה דבר קבוע ומחייב. בתור התחלה, קיימות סגירות חורף זמניות, אותן ניתן להקים בתחילת כל חורף ולפרק בבוא האביב. מדובר בתהליך קצר ולא מסובך במיוחד, אשר גם לא אמור לעלות יותר מדי. כך, ניתן ליהנות מהחלל המדובר באופן אופטימאלי – להשתמש בו כחלל פתוח בקיץ ובאביב וכחדר סגור ומוגן בחורף.
אפשרות אטרקטיבית נוספת בהקשר זה היא סגירת חורף מתקפלת – למעשה, מדובר בפרגולת אלומיניום חזקה, אסתטית ואיכותית, המהווה למעשה את הגג של אותה סגירה. את הפרגולה סוגרים באמצעות זכוכיות (או חומרים אחרים), המהוות את הקירות של החדר החדש שנוצר. כאשר מעוניינים בכך ניתן לפתוח את הקירות, ולהישאר רק עם פרגולה, למשל בחודשי הקיץ. כך, אין צורך לוותר על אף אחד מהשימושים של אותו חלל – ניתן להשתמש בו כחלל פתוח בקיץ וכחדר סגור בחורף.

הלהב 15 חולון