סגירת חורף ליצירת מרפסת שמש מושלמת

סגירות חורף למרפסת

סגירות חורף נחשבות לאחד מסוגי פתרונות הצללה וקירוי היעילים ביותר, שכן באמצעותן ניתן להפוך פרגולה קיימת או שטח פתוח לחלוטין לחדר לכל דבר ועניין, כזה שניתן להשתמש כעוד חדר של הבית או כשטח סגור נוסף של העסק (סגירות חורף לעסקים הן פופולאריות במיוחד וניתן למצאן ברחובות הערים הגדולות בשפע). בעוד השימוש העיקרי של סגירות חורף הוא כאמור של בתי עסק המעוניינים להשמיש חלק נוסף מהשטח העומד לרשותם על מנת לארח לקוחות גם בימים גשומים וקרים, קיימים שימושים נוספים בגינם ניתן למצוא סגירות חורף גם בבתים פרטיים. אחד השימושים האטרקטיביים ביותר בהקשר זה הוא יצירת מרפסת שמש באמצעות סגירת החורף.

הפתרון המושלם לחורף הישראלי – שימוש בסגירת חורף לקבלת מרפסת שמש

מרפסות שמש אולי מוכרות לחלקנו מאירופה, שם ניתן למצוא מרפסות רבות שכאלו במקומות קרים, דוגמת עיירות בהרים, אתרי סקי וכד'. הרעיון העומד מאחוריהן הוא יצירת מתחם סגור ומקורה אותו ניתן לחמם או לפחות להתגונן בו מפני הגשם והשלג, אך כזה המורכב ברובו מזגוגיות על מנת לאפשר לשמש להיכנס כמה שיותר, כאשר היא כבר מתגלה ומגיחה מחוץ לעננים. החורף באירופה הוא לרוב ארוך וקר יחסית עם מעט ימי שמש, ולאירופאים אינטרס ברור לנסות ולנצל כל שנייה של שמש שרק ניתן לקבל, גם בחורף. שם משמשות מרפסות שמש לצורך שיזוף וקבלת ויטמין D, ומדובר באחד מסוגי הבילוי המועדפים על רבים מהאירופאים מסביב לשנה (גם הקיץ בחלק ממדינות אירופה עלול להיות קר וגשום יחסית…).

ובכן, בעוד מרפסות שמש מהוות פתרון נפוץ ופופולארי באירופה, בפועל מדובר בפתרון מושלם ביותר דווקא עבור החורף הישראלי. זה מתאפיין בלא מעט ימים שמשיים, בין הימים הגשומים, הסופות וההצפות התכופות המאפיינות חורפים בשנים האחרונות בישראל.

וכאן נכנסת לתמונה סגירת החורף – היא מאפשרת לנו ליצור בעצם סוג של חדר זכוכית, מתחם סגור לכל דבר ועניין בו ניתן להשתמש גם בחורף, אך כזה אשר מרבית שטח קירותיו הוא למעשה זכוכית, כך שבימים השמשיים מהם כן ניתן ליהנות בחורף הישראלי סגירת החורף הופכת למרפסת שמש לכל דבר ועניין.

לתחום חלק נוסף מהבית ולהכניס אליו הרבה שמש – סגירות חורף ביתיות

בעוד במקרה של סגירות חורף לעסקים המטרה היא בדרך כלל אירוח לקוחות ויצירת חלל נוסף אשר יהיה נעים ושמיש גם בימים הגשומים, במקרה של סגירות חורף ביתיות המטרה העומדת מאחורי הסגירה עשויה להשתנות.

במקרים רבים מבקשים לקוחות לבצע סגירת חורף לא עבור פרגולה שעומדת בחצר או חלק מהמרפסת אותו מעוניינים להפוך לחדר נוסף, אלא על מנת לתחום חלק נוסף מהבית (למשל – ליצור חדר חדש אשר ימשיך את המקום ממנו אנו יוצאים לגינה או למרפסת כיום..).

בעוד אופייה המדויק של סגירת החורף, כמות הזכוכיות בהן נשתמש, סוג הפתיחה ומאפיינים שונים נוספים תלוי בלקוחות הספציפיים ובשימוש שהם מייעדים עבור הסגירה, גם במקרים אלו יכולה סגירת החורף לשמש לצורך הכנסה מאסיבית של שמש ואור טבעי אל תוך הבית. בתים רבים הם חשוכים יתר על המידה, מה שלרוב מתגלה והופך להיות מורגש במיוחד בעונת החורף, אז הימים קצרים ופעמים רבות קודרים ויחסית חשוכים. סגירת חורף למרפסת יכולה להפוך חלק מהבית עצמו לסוג של מרפסת שמש, ובאופן כללי להכניס אור שמש טבעי רב ויקר ערך אל פנים הבית. זה יכול לשפר לבני הבית את מצב הרוח, לצמצם בעלויות של תאורה וחימום ולהפוך חלק מהבית לנקודה מושלמת להשתזף ולרבוץ בשמש בימים חורפיים שמשיים…

הלהב 15 חולון