סוכך חשמלי למרפסת

סוכך עם זרוע

באינספור בתים ודירות בישראל משחקת המרפסת תפקיד מרכזי ופעיל – אנחנו אוהבים מאוד לשבת במרפסת, לארח בה אורחים, לעשות ארוחות ולהירגע בסופו של יום עבודה עמוס. מזג האוויר השמשי לאורך מרבית ימות השנה והנטייה של מרבית הישראלים לשהות בחוץ במידת האפשר הופכים את מרפסת הבית למקום האידיאלי לפתוח ולסגור בו את היום ולבלות בו את זמן הפנאי יחד עם חברים ובני משפחה. לכן גם ניתן למצוא בדירות רבות בישראל מרפסות מושקעות ביותר, מרפסות אותן מעצבים ומרהטים על מנת להפכן לאזור מרכזי ומזמין לשהות בו בבית. אחד הפתרונות המתבקשים ביותר עבור מרפסות רבות הוא סוגים שונים של סוככים, אשר תוחמים את המרפסת ומספקים סוגים שונים של הגנות.

יצירת פרטיות, הגנה מפני השמש ועוד – סוככים למרפסת

ישנם סוגים רבים ושונים של סוככים, החל מסוכך זרועות טיפוסי אשר בא לספק צל בסיסי ועד לסוככים חשמליים ואיכותיים למרפסת. בעוד סוככים שונים, ובכללם הן סוכך זרועות קטן או גדול והן סוכך למרפסת מסוג זה או אחר, מספקים הגנה מפני השמש ויוצרים צל, במקרה של סוככים חשמליים למרפסת מדובר לרוב בהגנה גם מסוג אחר. הכוונה היא ליצירת פרטיות מסוימת, כזו המאפשרת לנו להתנתק לרגע מהנוף הנשקף ואולי מהשכנים והמרפסות הסמוכות, וליצור מרחב יחסית מוגן ועם רמה גבוהה של פרטיות במרפסת הבית או הדירה שלנו.

סוג זה של "הגנה" או יצירת פרטיות חשוב במיוחד בערים, שכן מרפסת ממוצעת בעיר צופה על מספר עצום של בניינים, דירות ומרפסות אחרות, ולכן גם ניתנת לצפייה על ידי האנשים השוהים באותן דירות ומרפסות. תמיד טוב שיש את האפשרות ליצור מעט פרטיות ולשים חוצץ בינינו לבין העולם החיצון לדירתנו, וזו הסיבה לכך שרבים בוחרים להתקין סוככים שונים במרפסות בימינו.

דינאמיות ונוחות מקסימאלית בהעלאה וההורדה – סוכך חשמלי למרפסת

בעוד ישנם סוגים רבים, שונים ומגוונים של סוככים למרפסת, אחד מסוגי הסוככים המתקדמים ונוחים ביותר לשימוש הוא סוכך חשמלי. הכוונה היא לסוככים אשר מצוידים במנגנון ובמנוע חשמלי קטן אשר מעלה ומוריד אותם בלחיצת כפתור שלנו, וכך מאפשר לנו לשנות את מצבם ביתר קלות ונוחות. בעוד לאנשים מסוימים זה עשוי להישמע כמו מותרות בלבד, בפועל כאשר משתמשים במרפסת באופן יומיומי, העלאה והורדה ידנית של כל הסוככים שוב ושוב יכולה להיות מייגעת ומתסכלת. במהרה מגיעים למצב בו מפסיקים להוריד ולהעלות חלק מהסוככים, ומוצאים עצמנו פעמים רבות יושבים עם כל הסוככים מורמים או מורדים, פשוט מפני שאין לנו זמן, אנרגיה או סבלנות להתחיל לגלול אותם בעצמנו, באופן ידני. במקרים אלו סוכך למרפסת המונע באמצעות מנוע חשמלי קטן הוא פתרון אולטימטיבי, מתבקש, פשוט, קל ונוח.

סוכך מסך להשלמה של פרגולת אלומיניום

הסוככים החשמליים למרפסת שתוארו לעיל מכונים בדרך כלל "סוככי מסך", פשוט מפני שהם יוצרים מסך אשר תוחם את המרפסת ומספק את אותה הגנה מהשמש, פרטיות וכו'. על פי רוב, נעשה בסוככים אלו שימוש במטרה להשלים פרגולת אלומיניום המספקת הצללה לאותה מרפסת. זוהי כמובן לא האפשרות היחידה, אך ללא ספק מדובר בשילוב איכותי ומתבקש ביותר – פרגולה אלומיניום מספקת הצללה נרחבת ויציבה לאורך כל ימות השנה, ואילו סוכך מסך חשמלי המתווסף אליה מאפשר לתחום ממש את המרפסת בימים שמשיים, או לגלול (ובעצם לסגור) את הסוכך בימים גשומים או מלאי רוח, למשל, כמו גם סתם כשאנחנו לא בבית ואין לנו כל שימוש בסוכך ובהגנה שהוא מספק.

בנוסף לסוככים חשמליים, ניתן למצוא גם אפשרות אטרקטיבית של פרגולת אלומיניום חשמלית, כזו אשר השלבים הנמצאים בחלקה העליון (ומספקים למעשה את ההגנה מפני השמש) ניתנים לשליטה חשמלית, דרך מנוע חשמלי קטן המחובר אל השלבים. כך, בלחיצת כפתור קטנה ניתן לסגור את שלבי הפרגולה ואת הסוככים, ולקבל בתוך דקה הגנה מלאה מכל הכיוונים, או לחילופין לפתוח את הכל ולקבל פתיחה מלאה וזרימה של אוויר, כניסה של אור שמש במהלך היום וכו'. כמובן שגם כל שילוב בין השניים אפשרי, למשל – סגירת שלבי הפרגולה לקבלת הגנה מהשמש בצהרי היום יחד עם פתיחה של הסוככים על מנת שאוויר יוכל לזרום פנימה וכד'.

הלהב 15 חולון