על היתרונות של פרגולה חשמלית למרפסת

פרגולת אלומיניום למרפסת

פרגולות הן פתרון הצללה נפוץ ביותר במדינות שטופות שמש כמו ישראל. פתרון זה מאפשר להשתמש בחלקים של המרפסת, החצר או הגינה גם בשעות החמות יותר של היום, ומספק הגנה מפני השמש היוקדת, כמו גם מפני הטל של הלילה. ספציפית, פרגולות אלומיניום הופכות נפוצות יותר ויותר בארץ בשנים האחרונות, עקב מספר יתרונות ברורים כמו העמידות והחוזק של האלומיניום, העובדה כי הוא אינו נשחק או מחליד וכו'. המילה האחרונה בתחום היא פרגולה חשמלית. מהי בדיוק פרגולת אלומיניום חשמלית ומהם יתרונותיה הבולטים אשר הופכים אותה לפופולארית יותר ויותר בארץ לאחרונה?

שליטה על כמות האור והטמפרטורה במרפסת שלכם – פרגולה חשמלית למרפסת

עבור מי שעדיין לא נתקל במושג – פרגולה חשמלית, הכוונה היא לפרגולה אשר ניתן לשלוט על שלביה בלחיצת כפתור – מנוע חשמלי קטן פותח וסוגר את תריסי הפרגולה על פי רצוננו, וכך מאפשר לנו לשלוט על זווית הפתיחה שלהם והאם הם בכלל פתוחים או סגורים לחלוטין.

היתרונות המיידיים של פרגולה חשמלית למרפסת הם ברורים – על ידי שליטה בפתיחה והסגירה של השלבים של הפרגולה, אנו יכולים לשלוט על כמות אור השמש החודר מבעד לפרגולה, וכך לשלוט על עצמת ההארה, כמות האוויר הנכנסת מבעד לשלבים, על רמת החום ואפילו על הנוף שלנו לשמיים הכחולים. בעוד השמש מטיילת לה מדרום מזרח לדרום מערב במהלך היום, ניתן להתאים את זווית הפתיחה של שלבי הפרגולה על פי השעה ביום ומיקומה הנוכחי של השמש, וכך להימנע משמש ישירה ומסנוורת. באותו זמן, ניתן להבטיח שאנחנו רואים מבעד לשלבים על ידי פתיחתם בזווית מתאימה, וכך לאפשר גם לאוויר לזרום פנימה בימים החמים יותר של השנה.
גם כאשר יורד בחוץ גשם קל, ניתן עדיין לשבת מתחת לפרגולה במידה ומעוניינים בכך, פשוט על ידי סגירה מלאה של השלבים. כאשר מדובר בסגירה/פתיחה חשמלית, הפעולה עצמה כל כך פשוטה, נוחה ומהירה עד כי בתוך כמה שניות ניתן לעבור ממצב בו הפרגולה פתוחה לחלוטין למצב בו היא סגורה ומגנה באופן מלא מפני הגשם או השמש היוקדת.

הדור הבא של פתרונות ההצללה

יתרונותיה של פרגולה חשמלית למרפסת בולטים במיוחד כאשר משווים פרגולות חשמליות לפתרונות ההצללה הישנים יותר. כמובן שבפרגולה רגילה ו"סטנדרטית" על פי רוב אין כלל אפשרות לשחק עם מצב השלבים של הפרגולה – לרוב מדובר בשלבים אשר סגורים לחלוטין או פתוחים באופן חלקי, אך מקובעים במצבם. לא ניתן לשנות את זווית הפתיחה על פי השעה ביום, רמת החום או כמות האור באותה נקודת זמן. בהשוואה לפרגולות אלו, ברור כי פרגולה חשמלית מספקת לנו יתרונות רבים וברורים על פני האלטרנטיבות הישנות יותר.
אך גם בהשוואה לפרגולות אלומיניום "רגילות", מהן ניתן כאמור לראות יותר ויותר בארץ לאחרונה, פרגולות האלומיניום החשמליות (כלומר, אלו המצוידות גם באותו מנוע חשמלי המאפשר שליטה על שלבי הפרגולה) נחשבות לדור הבא של פתרונות ההצללה. מדובר במעבר לפתרון הצללה המאפשר רמה חדשה של שליטה וגמישות, אפילו במשהו כמו ההצללה הקבועה של המרפסת או הגינה. פרגולת אלומיניום חשמלית מתאפיינת בכל היתרונות של פרגולת אלומיניום רגילה – רמת עמידות גבוהה ביותר בפני פגעי מזג האוויר, צורך כמעט אפסי בתחזוקה שוטפת וכו', ובנוסף גם היתרונות שהזכרנו לעיל, אשר הופכים את השימוש במרפסת ליעיל ונוח הרבה יותר. זאת גם בימים/שעות של היום בהם פרגולה "רגילה" לא ממש הייתה עושה את העבודה.

הלהב 15 חולון