פרגולה חשמלית מרפסת – מה חשוב לקחת בחשבון?

פרגולת אלומיניום חשמלית

בחירה נכונה של פרגולה למרפסת היא עניין שכדאי להתעכב עליו ולהקדיש לו מספיק מחשבה ותשומת לב, שכן אנו צפויים ליהנות (או לסבול…) מהפרגולה בה נבחר, לאורך שנים רבות קדימה. בחירה נבונה יכולה לחסוך לנו הרבה מאוד כסף בטווח הארוך ולספק לנו פינת ישיבה נעימה ומוצלת, בעוד בחירה גרועה עלולה לעלות לנו ביוקר ולהביא אותנו למצב בו אנו נאלצים להשקיע עוד כסף, או להחליף לחלוטין את פתרון ההצללה, בתוך כמה שנים ספורות. סוג ספציפי של פרגולת אלומיניום ההופך נפוץ ופופולארי יותר ויותר לאחרונה הוא פרגולה חשמלית. מהי פרגולה חשמלית ומה חשוב לדעת ולקחת בחשבון בעת ששוקלים לאבזר את המרפסת בבית או במשרד בפרגולה מסוג זה?

להרחיב למקסימום את טווח האפשרויות – פרגולה חשמלית

מהי, אם כן, פרגולה חשמלית? מדובר בפרגולת אלומיניום, אשר השלבים העליונים שלה (אלו המהווים את ה"תקרה" של הפרגולה ומספקים את ההגנה הישירה מפני קרני השמש) מחוברים למנוע חשמלי קטן המאפשר לנו לשלוט בו ולסגור/לפתוח את שלבי הפרגולה, ללא מאמץ מיוחד. ניתן לשבת בנוחות תחת הפרגולה ולשלוט בלחיצת כפתור פשוטה על הפתיחה והסגירה של שלבי הפרגולה.

במבט ראשון זו עלולה להיראות כמו פונקציה זניחה יחסית, אך בפועל מדובר בפונקציה משמעותית ביותר – השליטה על שלבי הפרגולה מאפשרת להתאים את הזווית בה הם פתוחים למצב השמש באותו חלק של היום – לאפשר כניסה של קרני שמש מבעד לפרגולה במידה ואנו מעוניינים בכך או להתאים את השלבים על מנת שיחסמו את השמש, במידה ואנחנו מעוניינים בצל. ניתן להגיע לסגירה מלאה של השלבים, אשר הופכים אותם לתקרה סגורה לכל דבר ועניין, או לפתוח אותם במידה זו או אחרת במטרה לאפשר לאוויר להיכנס ולזרום מבעד לפרגולה. ספציפית, ניתן כאמור להתאים את זווית השלבים לזווית ממנה מגיעה השמש בכל שעה של היום, וכך ליהנות לאורך כל היום מהסתרה של קרני השמש מצד אחד, ומזרימה וכניסה של אוויר מצד שני, הכל באותו הזמן…

פרגולה למרפסת, אם כן, מרחיבה עבורנו למקסימום את טווח האפשרויות העומדות בפנינו במסגרת השימוש בפרגולה, טווח אשר אינו קיים כלל במרבית הפרגולות בהן השלבים העליונים קבועים ומקובעים, ולא מאפשרים שום "משחק" או גמישות.

פרגולה חשמלית – מה חשוב לדעת?

מהן הנקודות שחשוב לדעת ולקחת בחשבון כאשר שוקלים להציב פרגולה חשמלית במרפסת הבית או הדירה, בפינת הישיבה בחיצונית במשרד או בכל מקום אחר?

בתור התחלה, חשוב לוודא כי מדובר בפרגולה חשמלית ברמת איכות גבוהה, וספציפית כי המנוע החשמלי המורכב על הפרגולה הוא איכותי וייעודי עבור שימוש מסוג זה. עדיף שלא להסתפק במנוע חשמלי המיועד למטרות אחרות אך "מולבש" על הפרגולה שלכם רק מכיוון שהוא זול יותר בכמה מאות שקלים. שווה להשקיע מעט יותר על מנוע חשמלי איכותי וייעודי, וליהנות ממנו בטווח הארוך ללא חשש.

חשוב לזכור כי מנוע זה ממוקם לרוב בחוץ וחייב להיות עמיד במים, כמו גם בפני לחות מצטברת ושאר פגעי מזג אוויר. בדיוק כפי שנרצה לוודא כי הפרגולה עצמה עשויה חומרים העמידים בפני מפגעים פוטנציאליים אלו, כך גם על המנוע להיות עמיד ומותאם להתקנה בחוץ.

מכיוון שהן הפרגולה עצמה והן המנוע החשמלי יכולים להיות עשויים מחומרים שונים ולהגיע ברמות איכות שונות, כדאי מאוד להקפיד על כך שאתם מקבלים אחריות מלאה על החלקים החשמליים, למשך תקופת זמן סבירה וארוכה מספיק. כך, גם אם כבר בחודשים הראשונים המנוע או החלקים שהוא מפעיל בפרגולה יתקלקלו, לא תיאלצו להוציא עוד כסף על תיקונים אלא תוכלו לנצל את האחריות שקיבלתם.

נקודה נוספת שחשוב לוודא מבעוד מועד כאשר מזמינים פרגולת אלומיניום חשמלית היא כי אכן מדובר בפרגולה הבנויה בצורה אשר תאפשר טווח אפשרויות רחב בכל הנוגע לפתיחת השלבים ולעבודת המנוע החשמלי. במקרים מסוימים נמכרות פרגולות אלומיניום כפרגולות חשמליות בעיקר לצרכי שיווק ומכירה, כאשר השלבים עצמם אינם מתאפיינים בטווח תנועה רחב במיוחד. המנוע החשמלי מצורף לפרגולה בעיקר על מנת להרשים את הלקוח ולגרום לו לשלם יותר. עד שמבינים כי טווח הפעולה של המנוע החשמלי יכול היה להיות רחב הרבה יותר (וכך להציע לנו מגוון אפשרויות גדול יותר לשימוש בפרגולה), כבר מאוחר מדי והמחיר ששולם היה גבוה מדי ביחס לתגמול שהתקבל. לכן, וודאו מבעוד מועד כי זווית הפתיחה של השלבים היא רחבה, כי הפרגולה מסוגלת לנוע בין מצב של סגירה מלאה של השלבים (מה שהופך אותה גם לעמידה בפני גשם) לבין מצב של פתיחה מלאה יחסית, עם אפשרות לעצור בכל נקודה בדרך במטרה למקסם את היחס בין כניסה של אוויר לחסימה של קרני שמש.

אולי הנקודה החשובה ביותר שחשוב לשים עליה דגש בעת הזמנה של פרגולה חשמלית היא החברה ממנה מזמינים – במידה ומדובר בחברה מקצועית, אמינה, איכותית ומובילה בתחום, עם לקוחות עבר מרוצים רבים הממליצים עליה בחום, סביר מאוד להניח כי כל הנושאים בהם עסקנו כאן יסתדרו גם כן. חברה מקצועית ומובילה בתחום זה תעבוד רק עם מנועים מתאימים ואיכותיים, תספק אחריות לפרגולה ולמנוע, תמכור לכם פרגולה בעלת טווח פתיחה רחב מספיק ותוודא כי אתם מרוצים עם הפרגולה שהזמנתם, גם לאחר ששילמתם ולאחר שהפרגולה כבר מותקנת ופועלת…

לפתרונות הצללה נוספים היכנסו לכאן

הלהב 15 חולון