פרגולה למרפסת אשר עמידה בכל תנאי מזג האוויר

פרגולת אלומיניום חשמלית בנתניה

כמעט בכל בית בישראל ניתן למצוא מרפסת, חצר או גינה קטנה – שטח כלשהו החיצוני למבנה עצמו ומשמש לרוב כפינת ישיבה, כמקום לאחסון ציוד וכד'. בעוד בבתים ודירות רבות בישראל קיימת מצוקת שטח, כלומר – האנשים המתגוררים באותה דירה מרגישים כי היא אינה גדולה מספיק עבורם, השמשת המרפסת ושטח החוץ על מנת שניתן יהיה להשתמש בשטח זה לאורך כל ימות השנה היא פעולה מתבקשת ביותר ורצויה. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת, דרך בה בוחרים יותר ויותר משקי בית בארץ בשנים האחרונות, היא באמצעות פרגולה למרפסת אשר תהיה עמידה לכל תנאי מזג האוויר ואף תשמש כבסיס טוב לסגירת חורף. סוג הפרגולה המושלם למטרה זו הוא כמובן – פרגולות אלומיניום. מדוע אלו הן הפרגולות המתאימות עבור מטרה זו, מהם היתרונות המובנים של האלומיניום כחומר גלם עבור פרגולות ומהי בעצם סגירת חורף?

תכונותיו של האלומיניום כחומר המושלם עבור פרגולות ופתרונות הצללה לכל מזג אוויר

הסיבה לכך שפרגולות אלומיניום הופכות נפוצות יותר ויותר בישראל ובעולם כולו, וספציפית לכך שהן משמשות הן כפרגולות עמידות לכל תנאי מזג האוויר והן כבסיס עבור סגירות חורף (אליהן נגיע בהמשך), היא בראש ובראשונה התכונות המהותיות והבסיסיות ביותר של האלומיניום כחומר גלם. אלומיניום היא מתכת אשר אינה מחלידה כתוצאה ממגע עם מים ולכן אינה נשחקת ונהרסת בקלות. מדובר במתכת חזקה, עמידה ויציבה אשר מסוגלת לשאת משקל רב ושומרת על יציבות מרבית ועל המראה הראשוני לאורך זמן.

בנוסף לכל זה, משקלו הסגולי של האלומיניום נמוך יחסית, וכך מוטות אלומיניום ארוכים ועבים של פרגולה טיפוסית אינם שוקלים יותר מדי, מה שמאפשר לבנות פרגולות בצורות ומסוגים שונים ומעניינים וגם שומר על בטיחותם של השוהים בשטח הפרגולה, במידה ומשהו קורה. בניגוד למתכות אחרות, המשקל הנמוך יחסית של האלומיניום מבטיח כי גם אם מתרחשת תאונה בלתי צפויה כלשהי, הסבירות לכך שחלקי האלומיניום קלי המשקל המרכיבים את הפרגולה יפצעו מישהו היא נמוכה הרבה יותר.

עמידות בכל תנאי מזג האוויר

כל היתרונות הללו ועוד הם שהופכים את פרגולות האלומיניום לפופולאריות ונפוצות כל כך בארץ בשנים האחרונות. עמידותו של חומר זה בפני מפגעי מזג האוויר השונים הופכים אותו למועמד המתבקש והמוביל כחומר גלם עבור פתרונות הצללה באזורנו, אזור המתאפיין בשמש חזקה וקופחת לאורך רבים מימות השנה (שמש אשר שוחקת במהרה פרגולות עץ, לדוגמה), וגם בלא מעט גשם, רוחות ומשקעים שונים בתקופת החורף.

בנוסף, מהוות פרגולות אלומיניום פתרון מתבקש ואידיאלי גם ובמיוחד עבור בתים הממוקמים במישור החוף והשפלה, באזורים אשר קרובים לים והאוויר שבהם מתאפיין בלחות רבה וגם לא מעט מלח. רמת העמידות המרשימה של האלומיניום מאפשרת לפרגולות אלו להחזיק מעמד וכמעט שלא להיות מושפעות כלל במשך שנים רבות, מה שמבטיח ראש שקט והוצאות תחזוקה/החלפה מזעריות, אם בכלל.

פרגולה אלומיניום למרפסת כבסיס לסגירת חורף

סיבה נפוצה ומהותית נוספת בגינה מעדיפים רבים פרגולה אלומיניום בתור פרגולה למרפסת הבית, היא כי פרגולות אלומיניום מהוות בסיס מצוין עבור סגירת חורף. כפי שציינו בתחילת מאמר זה, מצוקת המקום והדירות הקטנות יחסית בהן מתגוררים רבים מאיתנו בישראל – כל אלו תנאים אשר יוצרים את הצורך המהותי להשמיש את שטח המרפסת גם עבור עונת החורף. הכוונה היא להשמשת המרפסת באופן אשר יאפשר להמשיך לשהות בה או לאחסן בה ציוד לאורך כל ימות השנה, גם בימים הגשומים והסוערים ביותר.

זאת ניתן להשיג באמצעות סגירת חורף – הכוונה היא לבסיס כלשהו (דוגמת פרגולת אלומיניום) אשר עליו "מלבישים" סגירת מלאה, למשל של זגוגיות, במטרה להשלים חדר לכל דבר ועניין, בו ניתן לשהות גם בימים גשומים וסוערים. כך, משמשת פרגולת האלומיניום כבסיס לחדר לכל דבר ועניין, חדר אליו הופכת מרפסת הבית, ובכך מתקבל שטח שמיש גדול יותר. כאשר מדובר בדירה קטנה וצפופה או בבית בו מתגוררת משפחה עם כמה ילדים והרבה מאוד ציוד, סגירת חורף לפרגולה עשויה בהחלט להיות פתרון אטרקטיבי ומתבקש ביותר.

את אותן סגירות חורף ניתן למצוא במגוון מקומות בארץ, כאשר דוגמאות נפוצות ומוכרות במיוחד ניתן למצוא במסעדות ובתי הקפה בערים הגדולות, דוגמת תל אביב וירושלים. כבר בסתיו ניתן לראות סגירות חורף רבות הצצות כפטריות לפני הגשם (רגע לפני שהגשם מתחיל), מחוץ לאינספור מסעדות, בתי קפה ומקומות אירוח למיניהם. כך, משמישים בעלי אותם עסקים גם את השטח החיצוני העומד לרשות עסקם, ומארחים לקוחות במה שהיה מרפסת פתוחה או אפילו חלק מהרחוב שצמוד לאותו בית עסק, וזאת גם בימים קרים וגשומים. מבחינתם של אותם בעלי עסקים סגירת החורף היא מהלך כלכלי ועסקי מתבקש – בהשקעה מינימאלית יחסית ניתן להרוויח עוד כמה מטרים רבועים לפחות, המצטרפים לשטח הכולל של אותה מסעדה או בית קפה. כמובן שהערך הכלכלי של צעד זה הוא משמעותי ביותר כאשר מדובר בכמעט חצי שנה של מזג אוויר קריר, סגרירי וגשום…

הלהב 15 חולון