שרים מהמרפסות – פתרונות הצללה יעילים למרפסת הדירה

פרגולת אלומיניום חשמלית

טרנד השירה מהמרפסות עשוי להיות אחד הדברים החביבים והמשמחים ביותר בהם כולנו נשמח להיזכר בהקשר של נגיף הקורונה, ותקופות ההסגר והבידוד אליהן הוא שלח רבות ורבים מאיתנו. טרנד זה החל מאיטליה והתפשט בהדרגה למדינות נוספות, וגם בישראל צולמו כמה וכמה מקרים בהם דיירים בניינים שכנים נפגשו מרחוק, כל אחד במרפסתו שלו, על מנת לשיר ולשמוח יחד, מרחוק. בעוד המרפסות של כולנו, במיוחד בבנייני מגורים, הופכות למוקד עניין עבור רבים, זהו זמן טוב לדבר על פתרונות ההצללה הקיימים ברבות ממרפסות אלו, ובפתרונות ההצללה המומלצים והיעילים יותר. אם כבר שרים יחדיו ממרפסות בזמן הסגר, לפחות לעשות זאת עם פתרון הצללה יעיל ומשתלם למרפסת…

להשמיש את המרפסת כחלק נוסף מהדירה – פרגולת אלומיניום למרפסת

פתרון ההצללה היעיל והאיכותי ביותר למרפסות כיום, במיוחד במדינה כמו ישראל, הוא פרגולת אלומיניום למרפסת. מדוע "במיוחד במדינה כמו ישראל"? – ובכן, מפני שבישראל אנו חווים מגוון רחב יחסית של פגעי מזג אוויר שונים אשר עלולים לגרום לפתרונות הצללה אחרים, במיוחד כאלו העשויים בחלקם עץ או ברזל, להישחק ולהיהרס במהירות רבה יחסית. קרינת השמש הישירה המוטלת על הארץ לאורך חלק גדול מהשנה מביאה לדהיית הצבע ושחיקה מהירה של החומר בפרגולות עץ, למשל, בעוד הרמה הגבוהה של לחות באוויר לאורך השנה כולה בחלקים נרחבים של ישראל, בשילוב עם משקעים שונים בתקופת החורף, מביאים גם כן לשחיקה מהירה, החלדה ו/או ריקבון של החומר ממנו עשוי פתרון ההצללה למרפסת.

פרגולות אלומיניום מתחמקות כמעט לחלוטין מהשפעתם המצטברת והמזיקה של פגעי מזג האוויר השונים שכן אלומיניום הוא חומר אשר עמיד בפני לחות ומים ואינו מחליד כלל, ומצד שני אינו נשחק, דוהה או מושפע בצורה משמעותית כלשהי גם מקרינת שמש ישירה וחזקה לאורך זמן.

לכן טוענים אנשי מקצוע מעולם פתרונות ההצללה כיום כי פרגולות אלומיניום למעשה מאפשרות להשמיש את המרפסת כחלק נוסף ובלתי נפרד מהדירה, לא רק כמרפסת חיצונית אלא גם כחלל נוסף בו ניתן לשהות גם בזמן של מזג אוויר גרוע יחסית. מרפסת המקורה על ידי פרגולת אלומיניום חדשה היא מרפסת בה ניתן להשתמש כמעט כפי שניתן להשתמש בכל אחד מחדרי הדירה עצמה.

פרגולת אלומיניום נפתחת וסגירת חורף לניצול מלא ומקסימאלי של שטח המרפסת

רבים בוחרים גם לקחת את כל עניין פרגולת האלומיניום המספקת הצללה למרפסת דירתם שלב אחד נוסף קדימה, על מנת להבטיח כי הם משמישים את המרפסת שלהם באופן מלא, כלומר – כי ניתן יהיה להשתמש בשטח המרפסת בכל מצב ובכל מזג אוויר, גם בעיצומה של סופה חורפית גשומה. על מנת לעשות זאת לא נדרשת תוספת גדולה – מספיק להתקין פרגולת אלומיניום נפתחת (המוכרת גם כפרגולה חשמלית) אשר שלביה ניתנים לסגירה מלאה ואטומה בפני מים, ובמרבית המקרים ניתן גם לבצע סגירת חורף של ממש במרפסת. סגירת חורף היא למעשה סגירה המתלבשת על פרגולת האלומיניום הקיימת כבר במרפסת, ובאמצעות הוספה של זגוגיות הופכת את המרפסת לחדר סגור ושמיש לכל דבר ועניין. במיוחד כאשר מדובר בדירה בבניין מגורים, אז דייריה לרוב מחפשים אחר כל דרך אפשרית על מנת להרחיב את שטחה ולהשמיש חלקים נוספים בה דוגמת מרפסת שירות או מרפסת "רגילה", סגירת חורף מתגלה כדבר משתלם ויעיל ביותר.

לסיכום, בדיוק בתקופה זו בה כולנו סגורים בביתנו ודירותינו במהלך השבועות הבאים ומתקשרים אחד עם השני בין השאר גם באמצעות שירה משותפת ממרפסות הדירות, מתגלה חשיבותה העצומה של בחירה נכונה של פתרונות הצללה למרפסת, כפי שמעידה הדוגמה הבולטת של פרגולות אלומיניום וסגירות חורף…

הלהב 15 חולון