קירוי פרגולה לשימוש במרפסת ובחצר לאורך כל השנה

פרגולה להצללה במרפסת

פתרונות הצללה מובילים כיום, ובראשם פרגולות אלומיניום, מאפשרים לנו ליהנות מהצללה איכותית בגינת הבית או במרפסת, והצללה זו הכרחית במדינה שטופת שמש כמו ישראל. מסיבה זו ניתן למצוא פרגולות ופתרונות הצללה שונים כמעט בכל בית ודירה בישראל. בעוד פרגולות אלומיניום מהוות מבחינות רבות את פתרון ההצללה המתבקש והפופולארי ביותר כיום בקרב בעלי בתים חדשים וותיקים כאחד, חשוב להבין כי גם בתוך תחום זה ניתן לבחור בסוגים מעט שונים ונבדלים של פרגולות, או בכאלו המתאפיינות באלמנטים אלו או אחרים, בהתאם להעדפת הלקוח. בהקשר זה, מה שנקרא – "קירוי פרגולה" הוא כיום פתרון מתבקש ונפוץ יותר ויותר. מהו בעצם קירוי פרגולה ומה הוא תורם למרפסת או לחצר הבית שלנו?

להשמיש את הפרגולה גם לעונת החורף

"קירוי פרגולה", כשמו כן הוא, מתייחס לאפשרות לקרות את הפרגולה מעל לשלביה, באמצעות חומר ייעודי דוגמת סנטף או פוליגל – שני חומרים המספקים קירוי איכותי ואסתטי וניתנים לעיצוב על פי צורת הפרגולה וצרכי הלקוח. קירוי זה מספק הגנה מפני הגשם, כמו גם מפני תנאי מזג אוויר אחרים. מבחינתם של רבים, אחד החסרונות העיקריים במרבית הפרגולות ופתרונות ההצללה השונים הוא כי הם אינם מספקים הגנה מלאה מפני גשם, טל הלילה ומשקעים נוספים. זאת מכיוון שבמרבית פתרונות ההצללה החלק העליון נותר פתוח (דוגמת שלבי הפרגולה), וזאת על מנת לאפשר כניסה וזרימה של אוויר מבעד לפרגולה, וכך לאפשר אוורור והורדה של הטמפרטורה בימים חמים. החיסרון, כאמור, הוא כי בימים גשומים גם המים חודרים מבעד לשלבי הפרגולה, ולא רק האוויר בימים קיציים.
לכן, קירוי פרגולה בעצם משמיש אותה לשימוש גם בעונת החורף, לאורך כל ימות השנה. בישראל ישנם לא מעט ימים גשומים מדי חורף, ובחלקים גדולים מן הארץ גם בשאר עונות השנה הלחות שבאוויר גבוהה יחסית, ולכן מצטברים משקעים על גג הפרגולה לאורך הלילה. במקום שאלו יטפטפו מבעד לפתרון ההצללה וירטיבו את כל אזור הישיבה המוצלל, קירוי לפרגולה מבטיח כי אזור הישיבה יישאר יבש וכי המשקעים לא יחדרו מבעד לפרגולה.

שכבת הגנה נוספת גם מפני השמש

קירוי פרגולה מספק גם שכבת הגנה נוספת, מלבד לשלבים של הפרגולה עצמה, מפני השמש הישראלית היוקדת. בפרגולות רבות לפחות בחלק משעות היום חודרות קרני השמש מבעד לשלבי הפרגולה, וכאשר לא מדובר בפרגולה חשמלית (כזו אשר שלביה ניתנים לשליטה, פתיחה וסגירה באמצעות מנוע חשמלי קטן ומובנה), חדירת השמש בשעות אלו של היום בעצם הופכת את פתרון ההצללה הזה לפחות יעיל. במקום שנמנע מלשבת מתחת לפרגולה בשעות של היום בהן זווית השמש מאפשרת לקרניה לחדור ולהגיע אלינו, קירוי פרגולה מספק הגנה נוספת מפני קרני השמש בכל שעות היממה.
כך, משמיש קירוי הפרגולה את האזור לישיבה לאורך כל שעות היום, ולאורך כל ימות השנה.

הלהב 15 חולון